***   2020. november 27.  ***

KRÉTA Digitális Kollaborációs Tér 2020-21.

A Kréta elkészítette, s egy hónapja felsőseinkkel elkezdtük használni a Digitális Kollaborációs Teret, röviden DKT-t. Hasonlóan működik, mint a Google Classroom, talán még komfortosabb is. Legfontosabb előnye, hogy nem a pedagógusok, vagy az intézmény Google fiókjait terheli majd a hatalmas adatforgalom karantén-oktatás idején, hanem a Kréta szerverparkját. Diákjaink az őszi szünettől eltelt hónapban folyamatosan ismerkedtek és használták informatika órákon a felületet, ahol folyamatosan elérik az órai tananyagot és segédanyagokat, valamint a házi feladatokat is. Nagy öröm, hogy betegség vagy egyéb okokból otthon maradt diákjaink is folyamatosan dolgoznak, és feltöltik munkáikat a DKT-be. Ráadásul a DKT-be beépítve részt lehet venni videós órákon is.

Az alábbiakban további videós segítséget nyújtunk a Kréta DKT használatához:

A Kréta DKT bemutatása a tanulóknak:

A digitális óra bemutatása:

A CISCO WEBEX Meeting a videós órákhoz:

A Kréta DKT pedagógus felülete:

Leírás: F:\0hlap\pic\VISSZA.GIF